Gaye Su Akyol: ‘İstikrarlı hayalleri’ ve yurt dışındaki başarısı


About the author

Comments

 1. Kendini sanatçı sanan, müzikalliği beş para etmeyip görüntüyle iş yapmaya çalışan ama bunun aksini iddia eden, yurtdışında ne idüğü belirsiz birileri tarafından pohpohlanınca bi tarafları kalkan bomboş kadıköy/moda insanı. Zaten dinleyecek bir şeyi yok, izlemeyiniz.

 2. hayatımda hiç maddiyat benim için bir şey ifade etmiyor diyen fakir görmedim, hem parası olanları klişe lafı bu

 3. Gaye 'nin ruhunda Barış Manço Cem Karaca ve Zeki Müren gibi evrensel düşünebilen kendi kültürüne aşık olması beni çok gururlandırıyor.
  Ağzına sağlık ödülü aldığında evrensel müzik tanımın oldukça etkiliydi.

 4. Gaye Su'yu iki yıldır tanıyorum ve dinliyorum.. Açık Radyo da bir röportajını dinlemiştim.. Birikimli, entellektüel bir tarafı da var.. Antropoloji okuması bence ona çok şey katmış.. Bu çok katmanlı müziğini de bence buna borçlu..
  Bu arada, Gaye Su maalesef coğrafya kaderdir.. Bunun aksini söylemeyi çok isterdim..

 5. Müziğini çok fazla sevmesem de, yurt dışına açılan her sanatçı değerlidir. Roskilde'de çalması bile başlı başına büyük başarı. Devamı gelir umarım, tebrikler.

 6. 1 Haziran 2019 tarihinda Gaye'nin IF Besiktas'da konserine gitmiştim. İlk GSA konserimdi. Gayenin 2 aylık Avrupa turnesinden sonraki ilk İstanbul konseriydi. "İstikrarlı Hayal Hakikattir" albümünün plağını almıştım ve Gaye'ye imzalatmak istemiştim. Konser sonrası, Gaye yorgunum uğraşamam demeden bütün içtenliğiyle kulisinde benimle muhabbet edip plağımı imzaladı. Gaye için Iggy Pop neyse, benim için Gaye'de o. Müziğinin yanı sıra insani samimiyetiyle kalbimi feth eden müthiş bir kahraman. Kadıköy'de kendisini her gördüğümde içimi mutluluk sarar. 🖤🚀

 7. Cansın GSA, senin evrenini on mu ne sene önce tanıdım ve geç kaldım diye üzülmüştüm. Evrenini genişletip tüm dünyadaki müzik severlere ulaştığın için mutlu ve gururluyum. TSM cover da yapsan, develerden de bahsetsen beğenerek dinliyoruz.. <3

 8. Tarkan’ın 30 yılda yapamadığını 5 yılda yaptı GSA. 🖖🏻🛸
  GSAnın sanat ekibiyle çalışmak isterdim.
  GSA sevenler Altın Gün’e de şans versin derim.

 9. Prodüktörün söylediği çok doğru bir cümle vardı. Herhangi bir gruba öykünüp müzik yapıyorsan seni neden dinleyelim, seni farklı kılan nedir? Gaye Su'nun müziği de buradan nemalanmış ve özellikle avrupa'daki lokal müzik çevrelerinde ilgi görmüştür. Çünkü batıyı ve doğuyu iyi harmanlıyor. Selda Bağcan'ın yurt dışındaki şöhreti de sesinden de öte müziğindeki tılsımla ilgili.

 10. küçüklüğümden beri ülkemle şehrimle yani istanbulla bir iç savaş veriyorum buraya ait hissedip aynı zamanda ait hissetmeme sorununu nasıl çözerimi 21 yaşına yani şu ana kadar araştırıyorum hala araştıracağım ama o kadar güzel bir bakış açısı yakaladım ki şu an.hem buralı olduğumu kabul edip özenmeden kendin olabilmek..bu beni hayattaki en büyük hayalim ve bunu başarmış birisi ne kadar şanslı bir kadın 🧡

 11. Çok farklı bir iş yapıyor,şu an bir çok yerde dinleniyor ve daha fazla yerde dinleniceğini düşünüyorum. Ayrıca nasıl bir erdemdir ki içten bir şekilde kendinden çok ülkesi için mutlu olduğunu söylüyor. İyi ki varsın Gaye Su Akyol. Seni dinlemeyi gerçekten çok seviyorum,seviyoruz.

 12. Sahnesi çok başarılı 2-3 yıldır takip ediyorum kendisini, kısa bir tanışma şansım da oldu, çok alçak gönüllü ve samimi birisi. Başarıların devamı olsun, yeri çok çok ayrı hayatımda.

 13. gsa' nın müziğinde, babasının resimlerdeki dilek ağaçlarının, tanrıçaların, narların, zeytinlerin, karpuzların, tespihlerin ve diğer tüm figürlerinin ses haline gelmiş formları var. ikisiyle de gurur duyuyoruz. umarım bir gün tanışma fırsatı bulurum.

 14. Kötü yorumlarınız şaşırtırak üzdü beni buyrun tartışıyım sizle :
  – üstündekinin gerçek kürk olduğunu düşünmüyorum kanıtlayabilirseniz sevinirim
  – müziğini sevmeyebilirsiniz ama bu bir zevktir en nihayetinde ve herkese hitap etmeyebilir özellikle size
  – kadıköy/moda insanı olması onu biraya göt veren biri yapmaz
  -ailesi zengin ama ama kitaplar ve ilgiyle ona büyük yatarım yapmışlar ki en güzel yatırım budur , meyvesini de vermiş gözüküyor
  -evet burnu çok tatlı
  Eklemek istediğiniz varsa konuşalım, bu videoda fikirlerini güzel bir dil ve üslupla anlatmış ama siz tabii ki minik detayları eleştirerek ana fikri dinlemediniz
  Ah be güzel insanım 🙁

 15. Özdeğer bilinciyle sergilediğin her halin için teşekkürler. 14:53 , son zamanlar için dinlenebilecek en güzel motivasyon sözleri. Kendim için not düşeyim. Ki, bu arada iyi ki varsın GSA.

 16. Bu senin caziben değil o tarafın insanının kendi türüne fazzlasıyla doymuş olması. Rocka blues a pop a doydular. Bak adam bile ne diyor röportajda “dinlediğim hiç bir şeye benzemiyor” yani onun için egzotik bir kafes maymunusun. Anlamıyorum ne farklı bu kadında ne özelliği var? Keramet sende değil o insanların farklı anlayışlarında anla şunu. Geçip buraya saçma sapan açıklama yapamazsın.

 17. insanların başka nereleriyle göz göze geliyor acaba ? iyi bir tanıtım ile oryantal arabesk yaparak hem de ünlü yapılan basit bar sanatçısı .

 18. insanın iyi eğitimli bir ailesi olunca ve çocuğunu özenerek yetiştirince onun nasıl kendini gerçekleştirebileceğini görüyoruz. düşünsenize bir de her ailede çocuklar böyle ihtimamlı yetiştirilirse nasıl insanlar Türkiye'yi alıp nasıl bir seviyeye taşır…

 19. ilk keşfettiğim zamanlar çevremdikilere önerdiğim de "bu ne yeaa" diyenler şimdi fan'ı oldular. Heyhat. Seviyorum seni. Hak ediyorsun, başarılar.

 20. Daha izlemeden like. Türkiye önünde saygıyla diz çökecek. O kadar. Aksi olmuyor, aklım almıyor, ruhun ölmüş derim Türkiye senin, ruhun.

 21. Ooo doluşmuş yine buraya kadınlı erkekli çekemeyenler, muhtemelen hepsi de oturdukları yerlerden, hayatta hayallerine dair parmağını bile kıpırdatmadan eleştiren insanlar.  Müziğini beğenmemek şahsi görüşündür, bu o insanı boklamana neden değil, sevmiyorsundur, paylaşırsın saygılı şekilde iletişim kurmanın yolu budur. Ama işte herkesin iletişim becerisi yok. Ben de sizin yaptığınızı yapayım madem; eziksiniz, komplekslisiniz, çatlayın 🙂

 22. Herhangi bir konuda uzmanlaşıp belirli seviyeye gelip-tabi en başta o alanın ne olduğunu keşfetmekte var- insanlara bu alanın yeni bir oluşumunu yeni bir uç noktasını sunabilen bireylerin hayatının çok mükemmel bir optimizasyon denklemi olduğunu düşünüyorum.

 23. Ah sanat neler çektin şu insanoğlundan,"sanatçı"kelimesini kullananlar, bedeniyle sanat yapmaktan ne zaman vazgeçerse o zaman sanat sanatçısına kavuşacaktır.

 24. Coğrafya kaderdir ilkesine sığmayarak diyor da her yönüyle dünyayla bütünleşmiş. Sanki hakkari'nin bir köyünden çıkmış.
  Baba zula, selda bağcan, barış manço bu kadar övmedi kendini.

 25. ya pr'ları yaptırıp yaptırıp sonra buralarda böyle ''yurt dışındaki başarı'' hadiiii abi yaaaaaaaaaa

 26. Youtube da ordan oraya geçerken keşfettiğim bir sanatçı. Müziği yerel olarak beslensede kesinlikle evrensel bir sunumu var.Umarım hakettiği yerde olur.

 27. Cok guzel bir laf:

  “sasirmam gerekiyor ama sasirmiyorum cunku insanin hikayesini kendi yazdigina inananlardanim!”

  Ne kadar dogru… “kendi evreninin sahibi olmak…”

 28. Oyle bir insan ki kendisi, icinizde barindirdiginiz tum duygulari bir araya getirip ruhunuzla birlikte dans ettiriyor. Gaye Su Akyol cok ozeldir ve elbette essizdir. Bu sektor bazinda soyluyorum, Türk oldugu icin gurur duydugum yegane kisidir.

 29. Ülkemizde çok yaratıcı, özgün sanatçılar var ama siyasette olduğu gibi köşeleri tutmuş olan sabit fikirli,egolu, dinazor yapımcılardan ve o yerleşmiş mantaliteden süzülüp çıkmaları tesadüflere bağlı…"O tarz tutmaz aaaaaaabi, bak o ne yaptı tuttu onun gibi bişeyler koy aaaabi"…Yavşak yavşak herifler. Müzikten ziyade yattıkları hatunlar,gece alemleri daha önemli. (o işlere yakından tanık olup bıkmış bir müzisyenden)

 30. tebrikler gaye su akyol iyi ki varsın ! evet gerçekten istikrarlı hayal hakikattir ! gerçek bir sanatçısın, çok seviyoruz, inşallah ülkemizde de tam anlamıyla kıymetin bilinir ❤️

 31. Bütün röportajlarını izledim. Melikşah Altuntaş'la olan Caner özyurt'la olan . Müziğin gibi karakterin de çok güzel

 32. Sadece istediğimiz şeyi istemek yeterli olur mu?💋 …..ben kısa bir süredir dinliyorum 👂 müzik ve sesi özgün ve konuşmaları birikimli olduğu anlaşılıyor.çok genç ama yıllardır müziğin içinde sanki ???

 33. kendisi bunun olabildiğince farkındadır da ben yine de şu yorumu yapayım onun sayesinde ben ve benim gibi bir çok kişi kendisini daha çok bir bireymiş gibi hissediyor, hayata duydukları yabancılık azalıyo. ne denir bilmiyorum gerçekten böyle birisi varolduğu için o kadar mutlu oluyorum ki iyi ki var iyi ki iç güzelliğini dışa döndürmeyi istiyo ve bunu muhteşem bi şekilde başarıyo.

 34. Müziklerini çok önemsediğim birisi ve kişi olarakta böyle güzel bir karakter ve içinde yaşadığı dünyasınin olduğunu öğrenmekte ayrı bir zevk veriyor. Erkin Koray ve nicelerinide albümünde tanıtmak için yer verdiğide ne kadar kaliteli bir kişi olduğunu gösteriyor.

  Umarim Almanyada da böyle samimi ve klas bir barda konser verir de, gideriz😄

 35. Bu muzik eski Beyoglu pavyonlarinda calinan, minibuslerde dinlenen, elektrikli baglama ile arabesk vokal? Neresi Rock'n Roll bunun.

 36. Kendiniz olma riskini almakla kalmayıp, bir de kendinizin en iyi versiyonuna ulaşmışsınız, tebrikler Gaye hanım😊darısı bizlere diyelim😊
  Yeteri kadar param olsa düşünmeden sponsor olurdum mini kompleks hayalinize ama inanıyorum ve biliyorum ki bir gün bu da gerçekleşecek.
  Gururlanıyoruz ve ilham alıyoruz👏🧿

 37. Bence ortalama bir sanatci, cok fazla abartmamak lazim. Sarki sozleri ve sesi idare eder, yanindaki muzisyenleri cok basarili buluyorum bana gore grubun tek artisi onlar.

 38. Such a talent. I'm glad that London found her so. I was lucky to see her in live concert in Gumusluk where I live last summer after a write up in The Guardian.

 39. Keşke hayalindeki müzik kompleksini açsan da Gaye Su Akyol'un izini taşıyan daha fazla müzik insanı aramıza karışsa. Duruşunla, varlığınla, müziğin ve varoluş felsefen ile iyi ki varsın.

 40. Songline Music Awards etnik müzikler için genellikle Afrikalı veya Hintlilere verilen bir ödül. Middle East dalında Arap müzigi yapan bir Türk'e verilerek Türkleri de bu sınıfta degerlendirmeleri manidar tabii..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *